Jako właściciel małej firmy często masz do czynienia z ogromną liczbą wyborów, jeśli chodzi o wydanie budżetu reklamowego. Ponieważ wiele małych firm nie dysponuje dużymi budżetami reklamowymi, decyzja o wyborze medium reklamowego może być zarówno ważna, jak i stresująca. Wielu właścicieli małych firm może zadawać sobie pytanie, czym jest marketing cyfrowy? W obecnym klimacie toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy reklama tradycyjna czy cyfrowa jest najlepszą metodą pozyskiwania nowych klientów i zwiększania sprzedaży. Czasami odpowiedzią jest połączenie obu, ale coraz więcej firm decyduje się na reklamę cyfrową, nie bez powodu. Oto kilka faktów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze sposobu rozpoczęcia kolejnej kampanii reklamowej.

visit https://fototapety3d.xyz/fototapety-stworz-swoj-klimat/

Korzyści z zastosowania technologii cyfrowej

Korzyści płynące z zastosowania technologii cyfrowej są oczywiste — zwłaszcza dla organizacji opieki zdrowotnej:

Zwiększona sprzedaż: ponieważ konsumenci coraz częściej zwracają się do kanałów cyfrowych w poszukiwaniu informacji dotyczących ważnych decyzji, inteligentni marketerzy przekształcają to zainteresowanie w podnoszenie rąk i sprzedaż. Dobrze zarządzane metody marketingu cyfrowego mają większe prawdopodobieństwo przekształcenia zwykłej przeglądarki w klienta.

Silniejsze relacje ze społecznością: technologia cyfrowa zapewnia skuteczny sposób dotarcia do pensjonariuszy, personelu, pacjentów i ich rodzin i rozwijania ich, co prowadzi do większego poczucia wspólnoty.

Kwantyfikowalność: W przeciwieństwie do tradycyjnych narzędzi reklamowych, marketing Twojej organizacji może śledzić, optymalizować i ulepszać każdą interakcję za pośrednictwem mediów cyfrowych. Takie podejście skutkuje najlepszymi możliwymi interakcjami z klientami i wyższymi współczynnikami konwersji.

Lepsze postrzeganie marki: zapytane, 94% potencjalnych pacjentów stwierdziło, że reputacja placówki jest ważna przy wyborze szpitala (Google, 2013). Marki mogą zwracać uwagę na to, co ludzie mówią o ich organizacji online. Chociaż niemożliwe jest całkowite powstrzymanie negatywnych komentarzy, organizacje mogą odpowiednio zareagować i złagodzić ich skutki za pomocą pozytywnych treści. Angażując, czynią to osobistym i mają możliwość poprawy postrzegania marki.

Obniżenie kosztów operacyjnych: w porównaniu z bardziej tradycyjnymi formami pomocy, cyfrowe przesyłanie wiadomości jest zwykle bardziej opłacalne i może pomóc zmniejszyć presję na tradycyjne pozyskiwanie pacjentów

Czym jest tradycyjna reklama?

Tradycyjna reklama obejmuje sprawdzone metody reklamy, które prawdopodobnie są Ci znane. Reklamy te są emitowane w radiu i telewizji, a także w czasopismach, gazetach, lokalnych periodykach i za pośrednictwem przesyłek pocztowych. Nielsen podaje, że 47 procent ankietowanych konsumentów na całym świecie ufa reklamom telewizyjnym, radiowym i prasowym jako wiarygodnym. Chociaż liczba ta jest obecnie wyższa niż w przypadku niektórych form reklamy cyfrowej, stale spada, ze spadkami o 24 i 20 procent odpowiednio w 2011 i 2010 roku.
Kluczem do trendu spadkowego tradycyjnej metody reklamy jest zmiana w ogólnych danych demograficznych. Coraz więcej osób, dla których internet był normalną częścią życia, osiąga dorosłość i staje się głównymi nabywcami towarów i usług. Ponieważ osoby te są bardziej skłonne do zaufania i odnoszą się do cyfrowych metod reklamy, możesz zobaczyć, jak tradycyjne metody reklamy zmierzają w złym kierunku. Telewizja jest nadal najpopularniejszą formą reklamy, ale eksperci spodziewają się, że reklamy cyfrowe dotrą do telewizji i wyprzedzą ją w ciągu najbliższych pięciu lat.

Co to jest marketing cyfrowy?

Marketing cyfrowy obejmuje wszystkie formy marketingu internetowego, od stron mediów społecznościowych i witryn biznesowych po reklamy w wyszukiwarkach i banery reklamowe. Reklama cyfrowa ma wiele zalet, które czynią ją preferowaną metodą we współczesnej gospodarce. Pierwszym kluczem jest, jak wspomniano, zmieniająca się demografia. Z biegiem czasu trendy będą tylko bardziej pochylać się w kierunku reklamy cyfrowej. Ludzie w każdym wieku, którzy regularnie korzystają z technologii, oczekują, że ich reklamy będą angażujące i bogate w informacje, wykraczające poza to, co oferują tradycyjne środki reklamy.
Oprócz możliwości dotarcia do nowych grup demograficznych reklama cyfrowa oferuje Twojej firmie sposób na nawiązanie kontaktu z konsumentami i zbudowanie trwałych relacji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych możesz prowadzić bezpośrednią, sensowną komunikację z klientami, oferować promocje i najświeższe wiadomości, przyciągać nowych klientów i sprawiać, że dawni klienci wracają po więcej. Reklama cyfrowa zapewnia również wyjątkową okazję do marketingu przychodzącego, ponieważ konsumenci mogą znaleźć Cię i połączyć się z Tobą bez żadnego bezpośredniego wysiłku z Twojej strony, oprócz zakładania stron internetowych i mediów społecznościowych.

Chociaż tradycyjna reklama nadal ma miejsce na współczesnym rynku, z biegiem czasu trendy będą nadal wskazywać na reklamę cyfrową. Dla niektórych firm połączenie reklamy cyfrowej i tradycyjnej jest najskuteczniejszym sposobem dotarcia do klientów. Inni wybierają wyłącznie cyfrowe. Kluczem dla każdego nowoczesnego biznesmena jest uwzględnienie przynajmniej części reklamy cyfrowej, zarówno w połączeniu, jak i wyłącznie. Unikanie reklam cyfrowych i korzystanie wyłącznie z tradycyjnych metod to pewny sposób na przegapienie kluczowych danych demograficznych i zobaczenie, jak konkurencja wyprzedza Cię pod względem skuteczności marketingowej. Czym jest marketing cyfrowy? Najwyraźniej jest to fala przyszłości.